Připravujeme nový film - Tenkrát v ráji. Více informace na našem novém webu o tomto filmu: www.tenkratvraji.cz

Náš film 7 dní hříchů bude uveden v neděli 4. května 2014 ve 20 00 hodin na ČT 1. Zprávu šiřte, prosím, dál.

• Snímek 7 dní hříchů se bude ucházet o slovenské národní ceny Slnko v sieti. Připomeňme, že právě na Slovensku snímek 7 dní hříchů získal v minulém roce hlavní kinematografickou cenu Igric.

Distribuční film 7 dní hříchů byl oceněn na MFF válečných filmů ve Volokolamsku.
Cena byla udělena ЗА ОБРАЗНОЕ ВОПЛОЩЕНИЕ ТЕМЫ ЛЮБВИ В ХАОСЕ ВОЙНЫ
Obrazové ztělesnění lásky v chaosu války

Na tento festival jsme byli nominováni na základě účasti na MFF v Moskvě v letošním roce. Jako ozvěny této události byl film vyžádání mj. Českým centrem v Moskvě a Slovenským institutem, kde byl s velkým ohlasem a diskusí promítán v minulém týdnu. Prezentace rovněž proběhla v mezinárodní knihovně. Tvůrci přijali pozvání do nových ateliérů Nikity Michalkova, ředitele festivalu. Rovněž proběhla pracovní schůzka s oskarovým scénáristou Rustamem Ibragimbekovem. V soutěži ve Volokolamsku byl rovněž uvedený Habermannův mlýn. Diváci tedy mohli zhlédnout dva filmy na stejné téma od jednoho autora.

• Film 7 dní hříchů se dostal do finále festivalu AU FILM DU TEMPS, FESTIVAL DU FILM HISTORIQUE v Belgii (mezi 8 nejlepších snímků), což je prestižní evropský festival historických válečných filmů. Klání o finanční ceny se uskuteční již příští týden od 17. 10. -10. 10. 2013. Držte palce našemu dílu.

• Po Moskevském festivalu jsme byli vybráni na další festivalovou přehlídku VOLOKOLOMSKIJ RUBEŽ, což je další přehlídka evropských válečných filmů, která se koná již začátkem listopadu v Rusku. Snímek 7 dní hříchů se zúčastní festivalové soutěže o ceny v silné mezinárodní konkurenci.

Film 7 dní hříchů exceloval na moskevském festivalu

• Opava dne: 13. 5. 2013
Film 7 dní hříchů se dostal na 35 ročník Mezinárodního filmového festivalu v Moskvě , což je obrovský úspěch. Rovněž satisfakce a ocenění celému filmovému štábu. Moskva patří mezi elitní světové přehlídky řady A, kterých na jen na celém světě jen několik. Průběhu akce se od 20.-29.6. 2013 zúčastní česká tvůrčí delegace.
foto

Názor Horsta Kallera, muže který byl odsunut (vyhnán) po válce z Krnova se svojí matkou, bylo mu pouhých 6 let.

• Olomouc: 5. 5. 2013
Film 7 dní hříchů a setkání představitelů univerzit z Čech, Polska a Německa - Zwangsmigrationen im Zusammenhang des 2. Weltkrieges

• Praha: 12. 5. 2013
Je nutné předcházet osobním tragédiím, Nina Brzorádová Národní divadlo Praha.

• Brusel: 12. 5. 2013, Belgie
foto
Film 7 dní hříchů byl přijat na mezinárodní filmový festival hraných historických filmů AU FILM DU TEMPS, který se koná v říjnu letošního roku. Ta toto prestižní klání, které je v uměleckých profesích dotováno peněžitými cenami, bude vyslána tvůrčí delegace.


Zobrazit archív novinek


počet prokliků: 228318